BLOGOWE WIEŚCI

BLOGOWE WIEŚCI





W Klanie Burzy

Klan Burzy znów stracił lidera przez nieszczęśliwy wypadek, zabierając ze sobą dodatkową dwójkę kotów podczas ataku lisów. Przywództwo objął Króliczy Nos, któremu Piaszczysta Zamieć oddał swoje ówczesne stanowisko, na zastępcę klanu wybrana natomiast została Przepiórczy Puch. Wiele kotów przyjęło informację w trudny sposób, szczególnie Płomienny Ryk, który tamtego feralnego dnia stracił kotkę, którą uważał za matkę

W Klanie Klifu

Plotki w Klanie Klifu mimo upływu czasu wciąż się rozprzestrzeniają. Srokoszowa Gwiazda stracił zaufanie części swoich wojowników, którzy oskarżają go o zbrodnie przeciwko Klanowi Gwiazdy i bycie powodem rzekomego gniewu przodków. Złość i strach podsycane są przez Judaszowcowy Pocałunek, głoszącego słowo Gwiezdnych, i Czereśniową Gałązkę, która jako pierwsza uznała przywódcę za powód wszystkich spotykających Klan Klifu katastrof. Srokoszowa Gwiazda - być może ze strachu przed dojściem Judaszowca do władzy - zakazał wybierania nowych radnych, skupiając całą władzę w swoich łapach. Dodatkowo w okolicy Złotych Kłosów pojawili się budujący coś Dwunożni, którzy swoimi hałasami odstraszają zwierzynę.

W Klanie Nocy

po wygranej bitwie z wrogą grupą włóczęgów, wszyscy wojownicy świętują. Klan Nocy zyskał nowy, atrakcyjny kawałek terenu, a także wziął na jeńców dwie kotki - Wężynę, która niedługo później urodziła piątkę kociąt, Zorzę, a także Świteziankową Łapę - domniemaną ofiarę samotników.
W czasie, gdy Wężyna i jej piątka szkrabów pustoszy żłobek, a Zorza czeka na swój wyrok uwięziona na jednej z małych wysepek, Spieniona Gwiazda zarządza rozpoczęcie eksplorowania nowo podbitych terenów, z zamiarem odkrycia ich wszystkich, nawet tych najgroźniejszych, tajemnic.

W Klanie Wilka

Klan Wilka przechodzi przez burzliwy okres. Po niespodziewanej śmierci Sosnowej Gwiazdy i Jadowitej Żmii, na przywódcę wybrany został Nikły Brzask, wyznaczony łapą samych przodków. Wprowadził zasadę na mocy której mistrzowie otrzymali zdanie w podejmowaniu ważnych klanowych decyzji, a także ukarał dwie kotki za przyniesienie wstydu na zgromadzeniu. Prędko okazało się, że wilczaki napotkał jeszcze jeden problem – w legowisku starszych wybuchła epidemia łzawego kaszlu, pociągająca do grobu wszystkich jego lokatorów oraz Zabielone Spojrzenie, wojowniczkę, która w ramach kary się nimi zajmowała. Nową kapłanką w kulcie po awansie Makowego Nowiu została Zalotna Krasopani, lecz to nie koniec zmian. Jeden z patrolów odnalazł zaginioną Głupią Łapę, niedoszłą ofiarę zmarłej liderki i Żmii, co jednak dla większości klanu pozostaje tajemnicą. Do czasu podjęcia ostatecznej decyzji uczennica przebywa w kolczastym krzewie, pilnowana przez ciernie i Sowi Zmierzch.

W Owocowym Lesie

Społecznością wstrząsnęła nagła i drastyczna śmierć Morelki. Jak donosi Figa – świadek wypadku, świeżo mianowanemu zwiadowcy odebrały życie ogromne, metalowe szczęki. W związku z tragedią Sówka zaleciła szczególną ostrożność na terenie całego klanu i zgłaszanie każdej ze śmiercionośnych szczęki do niej.
Niedługo później patrol składający się z Rokitnika, Skałki, Figi, Miodka oraz Wiciokrzewa natknął się na mrożący krew w żyłach widok. Ciało Kamyczka leżało tuż przy Drodze Grzmotu, jednak to głównie jego stan zwracał na siebie największą uwagę. Zmarły został pozbawiony oczu i przyozdobiony kwiatami – niczym dzieło najbardziej psychopatycznego mordercy. Na miejscu nie znaleziono śladów szarpaniny, dostrzeżono natomiast strużkę wymiocin spływającą po pysku kocura. Co jednak najbardziej przerażające – sprawca zdarzenia w drastyczny sposób upodobnił wygląd truchła do mrówki. Szok i niedowierzanie jedynie pogłębił fakt, że nieboszczyk pachniał… niedawno zmarłą Traszką. Sówka nakazała dokładne przeszukanie miejsca pochówku starszej, aby zbadać sprawę. Wprowadziła także nowe procedury bezpieczeństwa: od teraz wychodzenie poza obóz dozwolone jest tylko we dwoje, a w przypadku uczniów i ról niewalczących – we troje. Zalecana jest również wzmożona ostrożność przy terenach samotniczych. Zachowanie przywódczyni na pierwszy rzut oka nie uległo zmianie, jednak spostrzegawczy mogą zauważyć, że jej znany uśmiech zaczął ostatnio wyglądać bardzo niewyraźnie.

W Betonowym Świecie

nastąpiła niespodziewana zmiana starego porządku. Białozór dopiął swego, porywając Jafara i tym samym doprowadzając swój plan odwetu do skutku. Wieści o uwięzionym arystokracie szybko rozeszły się po mieście i wzbudziły ogromne zainteresowanie, powodując, że każdego dnia u stóp Kołowrotu zbierają się tłumy, pragnąc zmierzyć się na arenie z miejską legendą lub odpłacić za dawno wyrządzone szkody. Białozór zdołał przekonać samego Entelodona do zawarcia z nim sojuszu, tym samym stając się jego nowym wasalem. Ci, którzy niegdyś stali na czele, teraz są ścigani – za głowy Bastet i Jago wyznaczono wysokie nagrody. Byli członkowie gangu Jafara rozpierzchli się po całym mieście, bezradni bez swojego przywódcy. Dawna potęga podzieliła się na grupy opowiadające się po różnych stronach konfliktu. Teraz nie można ufać nawet dawnym przyjaciołom.

MIOTY

Mioty


Znajdki w Klanie Wilka!
(trzy wolne miejsca!)

Zmiana pory roku już 23 czerwca, pamiętajcie, żeby wyleczyć swoje kotki!

Zielarnia Klanu Nocy

Kim jest ogrodnik?
Ogrodnik to kot zajmujący się uprawą roślin, mieszkający na wyspie okrzykniętej mianem zielarni bądź Ogrodu Zielnego. Dogląda zarówno ziół, kwiatów, jak i innych, mniej znanych zieleni, powoli poznając ich zastosowania. Posiada podstawową wiedzę medyczną, jednak jego specjalnością jest zdecydowanie botanika. Najczęściej wybierane koty pochodzą z rodu bądź są one przez niego postrzegane w sposób przychylny, lecz nie jest to zasada, taka jak np. ta występująca wśród liderów i medyków. Ma ona jedynie zapewnić bezpieczeństwo władzy i aby groźna wiedza nie dostała się w niepowołane łapy. Zwykle ogrodników nie ma więcej niż dwóch, bądź w skrajnych sytuacjach, trzech.

Przebieg treningu ucznia ogrodnika
25% - I poziom – uczeń potrafi zajmować się drobnymi skaleczeniami, np. kolcem w łapie, zadrapaniem, oparzeniem itd. Zna 30% dojrzałych form roślin leczniczych, powoli zaczyna uczyć się o wyglądzie ich nasion oraz kiełków.
50% - II poziom – uczeń potrafi leczyć biegunki, katar, wymioty, osłabienie i bezsenność, zna 50% roślin leczniczych, a także większość stadiów ich wzrostu. Powoli zaczyna zgłębiać wiedzę dotyczącą wymagań konkretnych roślin.
75% - III poziom – uczeń kończy naukę medyczną, od tej pory całkowicie skupiając się na zielarstwie. Zna 70% roślin leczniczych, a także 30% roślin o innych właściwościach (w tym trujących). Jest w stanie samodzielnie posadzić znane przez siebie rośliny, a także je wytropić. Umie odróżnić rośliny i owoce jadalne, od tych szkodliwych.
100% - IV poziom – uczeń zna 100% roślin leczniczych, powoli zgłębia także ich inne zastosowania. Pozostałe rośliny ma opanowane w około 50%, nie jest jeszcze w stanie je sadzić, jednak umie rozpoznać ja na każdym stadium rozwoju, a także powoli opanowuje umiejętność ich tropienia.
150% - V poziom – uczeń poznał już 75% innych roślin, powoli uczy się ich sadzenia, a także wymogów pod względem gleby czy nawodnienia. Jest w stanie hodować rośliny lecznicze, dokładnie zna ich potrzeby, a także potrafi zapylać. Powoli uczy się o urzyźnianiu podłoża i tworzeniu odstraszaczy na pasożyty. 
200% - VI poziom – uczeń wie wszystko o roślinach. Jest w stanie nimi wabić zwierzynę, odstraszać, wie jak zająć się nimi przez zimę, a także poznał tajniki tworzenia trucizn i nawożenia. Wie nawet, które z nich żyją w symbiozie, a które powinny rosnąć od siebie z daleka. Zna większość zapylaczy i szkodników mających wpływ na uprawy. Sprawnie dostosowuje swój plan sezonowy do okresu kwitnienia i wzrostu roślin, jest specem od flory.

Spis roślin
🌿 - roślina jadalna
🌿 - roślina jadalna, pod warunkiem
🌿 - roślina trująca
Owoce
Borówka  małe, ciemnogranatowe, wręcz czarne owoce, o słodko-kwaśnym smaku. Rośnie na małych krzaczkach w lasach, wrzosowiskach i pośród torfowisk.
Borówka brusznica – małe, czerwone kuleczki, o kwaśnym, cierpkim smaku. Ich krzewinki są niewysokie, rosnące w lasach iglastych i mieszanych.
Jabłko  duże, twarde owoce, występujące przeważnie w czerwieniach i żółciach, w zależności od odmiany o mniej lub bardziej słodkim bądź cierpkim smaku. Kwitnie na biało i blado-różowo. Znaleźć je można w lasach i na obrzeżach łąk. Ich nasiona są trujące i mogą wywołać bóle brzucha i biegunki.
Poziomka  małe, czerwone owocki, wypełnione licznymi nasionkami, w smaku bardzo aromatyczne i słodkie. Rosną tuż przy ziemi, głównie w lasach.
Jeżyna – czarne, soczyste owoce, budową przypominające maliny, jednak mające cierpi smak. Rosną na ciernistych krzewach, w okolicach lasów, dlatego należy być ostrożnym podczas ich zbierania.
Malina  różowo-czerwone, zbudowane z małych kuleczek owoce, o słodko-kwaśnym smaku. Rosną na ciernistych krzewach w okolicach lasów. Należy je jeść w małych ilościach.
Gruszka  słodkie, blado-żółte owoce, rosnące na drzewach na obrzeżach łąk i lasów. Przed zjedzeniem należy usunąć ich nasiona, gdyż są one trujące i mogą wywołać problemy żołądkowe
Wiśnia – soczyste, ciemno-czerwone owoce, o intensywnie słodko-kwaśnym smaku. Rosną wysoko na drzewach, w lasach liściastych, mieszanych i czyżyninach. Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Śliwka – jasne owoce, pokryte ciemno-granatową, woskową skórką, o silnie słodkim smaku. Rosną na drzewkach, często na polach i terenach piaszczystych. Kwitnie na biało, a jej kwiaty mają właściwości przeczyszczające. Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Figa – nieduże owoce, posiadające ciemną skórkę oraz czerwonawy miąższ. Ich smak jest słodki i wyrazisty. Rosną na obrzeżach lasów i przy strumieniach. Są one drażniące dla organizmu kota.
Rokitnik – małe, pomarańczowo-żółte owocki, o bardzo kwaśnym smaku. Rośnie wzdłuż wybrzeży i na brzegach rzek, na krzewach o wyraźnym dymorfiźmie płciowym. Zjedzenie ich większej porcji może prowadzić do problemów żołądkowych.
Winogrona – małe, ciemne owocki, o słodkim smaku. Rosną w lasach, na pnących się pędach. Spożycie nawet małej dawki może prowadzić do wymiotów, a w najgorszym wypadku - śmierci.
Mirabelka  bardzo słodkie, pomarańczowe owoce, rosnące na drzewach w miejscach dobrze nasłonecznionych.  Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Czarny bez drobne, czarne owoce o gorzko-kwaśnym smaku. Rosną na krzewach na obrzeżach lasów i pól. Kwitną na biało. Są silnie trujące i mogą wywoływać wymioty, biegunkę i zawroty głowy.
Dzika róża zwana także "psią różą", posiada unikalne, czerwone owoce o kwaskowatym smaku, zakończone małą koronką. Ich łodygi są kolczaste, a kwiaty jasno-różowe. Rośnie na krzewach, na obrzeżach lasów, nad strumieniami i w okolicach łąk. W małych ilościach pomaga z układem moczowym, jednak przy większych dawkach może okazać się szkodliwa.
Morwa  ma białe, słodkie, delikatne owoce. Rosną na drzewach przy polach, lasach i zaroślach. Spożycie większej ilości owoców może prowadzić do problemów z układem pokarmowym.
Jarzębina – czerwone owoce, o silnie toksycznych właściwościach. Rośnie na rozłożystych drzewach, nad rzekami i w zaroślach. Zjedzenie owoców może skutkować osłabieniem, wymiotami i biegunką.

W trakcie pisania...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz