BLOGOWE WIEŚCI

BLOGOWE WIEŚCI





W Klanie Burzy

Po śmierci Różanej Przełęczy, Sójczy Szczyt wybrała się do Księżycowej Sadzawki wraz z Rumiankowym Zaćmieniem. Towarzyszyć im miała również Margaretkowy Zmierzch, która dołączyła do nich po czasie. Jakie więc było zaskoczenie, gdy ta wróciła niezwykle szybko cała zdyszana, próbując skleić jakieś sensowne zdanie. Z całości można było wywnioskować, że kotka widziała, jak Niknące Widmo zabił Sójczy Szczyt oraz Rumiankowe Zaćmienie. W obozie została przygotowana więc zasadzka na dymnego kocura, który nie spodziewał się dziur w swoim planie. Na Widmie miała zostać wykonana egzekucja, jednak kocur korzystając z sytuacji zdołał zabić stojącą nieopodal Iskrzącą Burzę, chwilę potem samemu ginąc z łap Lwiej Paszczy, Szepczącej Pustki oraz Gradowego Sztormu, z czego pierwszą z wymienionych również nieszczęśliwie dosięgły pazury Widma. Klan Burzy uszczuplił się tego dnia o szóstkę kotów.

W Klanie Klifu

Plotki w Klanie Klifu mimo upływu czasu wciąż się rozprzestrzeniają. Srokoszowa Gwiazda stracił zaufanie części swoich wojowników, którzy oskarżają go o zbrodnie przeciwko Klanowi Gwiazdy i bycie powodem rzekomego gniewu przodków. Złość i strach podsycane są przez Judaszowcowy Pocałunek, głoszącego słowo Gwiezdnych, i Czereśniową Gałązkę, która jako pierwsza uznała przywódcę za powód wszystkich spotykających Klan Klifu katastrof. Srokoszowa Gwiazda - być może ze strachu przed dojściem Judaszowca do władzy - zakazał wybierania nowych radnych, skupiając całą władzę w swoich łapach. Dodatkowo w okolicy Złotych Kłosów pojawili się budujący coś Dwunożni, którzy swoimi hałasami odstraszają zwierzynę.

W Klanie Nocy

Jeszcze podczas szczególnie upalnej Pory Zielonych Liści, na patrol napada para lisów. Podczas zaciekłej walki ginie aż trójka wojowników - Skacząca Cyranka, która przez brak łapy nie była się w stanie samodzielnie się obronić, a także dwoje jej rodziców - Poranny Ferwor i Księżycowy Blask. Sytuacja ta jedynie przyspiesza budowę ziołowego "ogrodu", umiejscowionego na jednej z pobliskich wysp, którego budowę zarządziła sama księżniczka, Różana Woń. Klan Nocy szykuje się powoli do zemsty na krwiożerczych bestiach. Życie jednak nie stoi w miejscu - do klanu dołącza tajemnicza samotniczka, Zroszona Łapa, owiana mgłą niewiadomej, o której informacje są bardzo ograniczone. Niektórym jednak zdaje się być ona dziwnie znajoma, lecz na razie przymykają na to oko. Świat żywych opuszcza emerytka, Pszczela Duma. Miejsce jej jednak nie pozostaje długo puste, gdyż do obozu nocniaków trafiają dwie zguby - Czereśnia oraz Kuna. Obie wprowadzają się do żłobka, gdzie już wkrótce, za sprawą pęczniejącego brzucha księżniczki Mandarynkowe Pióro, może się zrobić bardzo tłoczno...

W Klanie Wilka

Kult Mrocznej Puszczy w końcu się odzywa. Po księżycach spędzonych w milczeniu i poczuciu porzucenia przez własną przywódczynię, decydują się wziąć sprawy we własne łapy. Ciężko jest zatrzymać zbieraną przez taki czas gorycz i stłumienie, przepełnione niezadowoleniem z decyzji władzy. Ich modły do przodków nie idą na marne, gdyż przemawia do nich sama dusza potępiona, kryjąca się w ciele zastępczyni, Wilczej Tajgi. Sosnowa Igła szybko zdradza swą tożsamość i przyrównuje swych wyznawców do stóp. Dochodzi do udanego zamachu na Wieczorną Gwiazdę. Winą obarczeni zostają żądni zemsty samotnicy, których grupki już od dawna były mordowane przez kultystów. Nowa liderka przyjmuje imię Sosnowa Gwiazda, a wraz z nią, w Klanie Wilka następują brutalne zmiany, o czym już wkrótce członkowie mogli przekonać się na własne oczy. Podczas zgromadzenia, wbrew rozkazowi liderki, Skarabeuszowa Łapa, uczennica medyczki, wyjawia sekret dotyczący śmierci Wieczornej Gwiazdy. W obozie spotyka ją kara, dużo gorsza niż ktokolwiek mógłby sądzić. Zostaje odebrana jej pozycja, możliwość wychodzenia z obozu, zostaje wykluczona z życia klanowego, a nawet traci swe imię, stając się Głupią Łapą, wychowanką Olszowej Kory. Warto także wspomnieć, że w szale gniewu przywódczyni bezpowrotnie okalecza ciało młodej kotki, odrywając jej ogon oraz pokrywając jej grzbiet głębokimi szramami.

W Owocowym Lesie

W Porze Zielonych Liści społeczność z bólem pożegnała Przebiśniega, który odszedł we śnie. Sytuacja nie wydawała się nadzwyczajna, dopóki rodzina zmarłego nie poszła go pochować. W trakcie kopania nagrobka zostali jednak odciągnięci hałasem z zewnątrz, a kiedy wrócili na miejsce… ciała ukochanego starszego już nie było! Po wszechobecnej panice i nieudanych poszukiwaniach kocura, Daglezjowa Igła zdecydowała się zabrać głos. Liderka ogłosiła, że wyznaczyła dwa patrole, jakie mają za zadanie odnaleźć siedlisko potwora, który dopuścił się kradzieży ciała nieboszczyka. Dowódcy patroli zostali odgórnie wyznaczeni, a reszta kotów zachęcana nagrodami do zgłoszenia się na ochotników członkostwa.
Aż po dzień dzisiejszy patrole poszukiwacze cały czas trwają, a ich uczestnicy znajdują coraz to dziwniejsze ślady na swoim terenie…
Po dłuższym czasie spokoju, społecznością wstrząsnęła wieść tajemniczego zaginięcia najstarszej wojowniczki Mleczyk. Zaledwie wschód słońca później, znaleziono brutalnie okaleczoną Kruchą, która w trybie pilnym otrzymała pomoc medyczną. Niestety, w skutek poważnego obrażenia starsza zmarła po kilku dniach. Coś jednak wydaje się być bardzo podejrzane w tej sprawie...

W Betonowym Świecie

nastąpiła niespodziewana zmiana starego porządku. Białozór dopiął swego, porywając Jafara i tym samym doprowadzając swój plan odwetu do skutku. Wieści o uwięzionym arystokracie szybko rozeszły się po mieście i wzbudziły ogromne zainteresowanie, powodując, że każdego dnia u stóp Kołowrotu zbierają się tłumy, pragnąc zmierzyć się na arenie z miejską legendą lub odpłacić za dawno wyrządzone szkody. Białozór zdołał przekonać samego Entelodona do zawarcia z nim sojuszu, tym samym stając się jego nowym wasalem. Ci, którzy niegdyś stali na czele, teraz są ścigani – za głowy Bastet i Jago wyznaczono wysokie nagrody. Byli członkowie gangu Jafara rozpierzchli się po całym mieście, bezradni bez swojego przywódcy. Dawna potęga podzieliła się na grupy opowiadające się po różnych stronach konfliktu. Teraz nie można ufać nawet dawnym przyjaciołom.

MIOTY

Mioty



Miot w Klanie Klifu!
(brak wolnych miejsc!)

Znajdki w Owocowym Lesie!
(dwa wolne miejsca!)

Rozpoczęła się kolejna edycja eventu Secret Santa! | Zmiana pory roku już 5 stycznia, pamiętajcie, żeby wyleczyć swoje kotki!

Zielarnia Klanu Nocy

Kim jest ogrodnik?
Ogrodnik to kot zajmujący się uprawą roślin, mieszkający na wyspie okrzykniętej mianem zielarni bądź Ogrodu Zielnego. Dogląda zarówno ziół, kwiatów, jak i innych, mniej znanych zieleni, powoli poznając ich zastosowania. Posiada podstawową wiedzę medyczną, jednak jego specjalnością jest zdecydowanie botanika. Najczęściej wybierane koty pochodzą z rodu bądź są one przez niego postrzegane w sposób przychylny, lecz nie jest to zasada, taka jak np. ta występująca wśród liderów i medyków. Ma ona jedynie zapewnić bezpieczeństwo władzy i aby groźna wiedza nie dostała się w niepowołane łapy. Zwykle ogrodników nie ma więcej niż dwóch, bądź w skrajnych sytuacjach, trzech.

Przebieg treningu ucznia ogrodnika
25% - I poziom – uczeń potrafi zajmować się drobnymi skaleczeniami, np. kolcem w łapie, zadrapaniem, oparzeniem itd. Zna 30% dojrzałych form roślin leczniczych, powoli zaczyna uczyć się o wyglądzie ich nasion oraz kiełków.
50% - II poziom – uczeń potrafi leczyć biegunki, katar, wymioty, osłabienie i bezsenność, zna 50% roślin leczniczych, a także większość stadiów ich wzrostu. Powoli zaczyna zgłębiać wiedzę dotyczącą wymagań konkretnych roślin.
75% - III poziom – uczeń kończy naukę medyczną, od tej pory całkowicie skupiając się na zielarstwie. Zna 70% roślin leczniczych, a także 30% roślin o innych właściwościach (w tym trujących). Jest w stanie samodzielnie posadzić znane przez siebie rośliny, a także je wytropić. Umie odróżnić rośliny i owoce jadalne, od tych szkodliwych.
100% - IV poziom – uczeń zna 100% roślin leczniczych, powoli zgłębia także ich inne zastosowania. Pozostałe rośliny ma opanowane w około 50%, nie jest jeszcze w stanie je sadzić, jednak umie rozpoznać ja na każdym stadium rozwoju, a także powoli opanowuje umiejętność ich tropienia.
150% - V poziom – uczeń poznał już 75% innych roślin, powoli uczy się ich sadzenia, a także wymogów pod względem gleby czy nawodnienia. Jest w stanie hodować rośliny lecznicze, dokładnie zna ich potrzeby, a także potrafi zapylać. Powoli uczy się o urzyźnianiu podłoża i tworzeniu odstraszaczy na pasożyty. 
200% - VI poziom – uczeń wie wszystko o roślinach. Jest w stanie nimi wabić zwierzynę, odstraszać, wie jak zająć się nimi przez zimę, a także poznał tajniki tworzenia trucizn i nawożenia. Wie nawet, które z nich żyją w symbiozie, a które powinny rosnąć od siebie z daleka. Zna większość zapylaczy i szkodników mających wpływ na uprawy. Sprawnie dostosowuje swój plan sezonowy do okresu kwitnienia i wzrostu roślin, jest specem od flory.

Spis roślin
🌿 - roślina jadalna
🌿 - roślina jadalna, pod warunkiem
🌿 - roślina trująca
Owoce
Borówka  małe, ciemnogranatowe, wręcz czarne owoce, o słodko-kwaśnym smaku. Rośnie na małych krzaczkach w lasach, wrzosowiskach i pośród torfowisk.
Borówka brusznica – małe, czerwone kuleczki, o kwaśnym, cierpkim smaku. Ich krzewinki są niewysokie, rosnące w lasach iglastych i mieszanych.
Jabłko  duże, twarde owoce, występujące przeważnie w czerwieniach i żółciach, w zależności od odmiany o mniej lub bardziej słodkim bądź cierpkim smaku. Kwitnie na biało i blado-różowo. Znaleźć je można w lasach i na obrzeżach łąk. Ich nasiona są trujące i mogą wywołać bóle brzucha i biegunki.
Poziomka  małe, czerwone owocki, wypełnione licznymi nasionkami, w smaku bardzo aromatyczne i słodkie. Rosną tuż przy ziemi, głównie w lasach.
Jeżyna – czarne, soczyste owoce, budową przypominające maliny, jednak mające cierpi smak. Rosną na ciernistych krzewach, w okolicach lasów, dlatego należy być ostrożnym podczas ich zbierania.
Malina  różowo-czerwone, zbudowane z małych kuleczek owoce, o słodko-kwaśnym smaku. Rosną na ciernistych krzewach w okolicach lasów. Należy je jeść w małych ilościach.
Gruszka  słodkie, blado-żółte owoce, rosnące na drzewach na obrzeżach łąk i lasów. Przed zjedzeniem należy usunąć ich nasiona, gdyż są one trujące i mogą wywołać problemy żołądkowe
Wiśnia – soczyste, ciemno-czerwone owoce, o intensywnie słodko-kwaśnym smaku. Rosną wysoko na drzewach, w lasach liściastych, mieszanych i czyżyninach. Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Śliwka – jasne owoce, pokryte ciemno-granatową, woskową skórką, o silnie słodkim smaku. Rosną na drzewkach, często na polach i terenach piaszczystych. Kwitnie na biało, a jej kwiaty mają właściwości przeczyszczające. Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Figa – nieduże owoce, posiadające ciemną skórkę oraz czerwonawy miąższ. Ich smak jest słodki i wyrazisty. Rosną na obrzeżach lasów i przy strumieniach. Są one drażniące dla organizmu kota.
Rokitnik – małe, pomarańczowo-żółte owocki, o bardzo kwaśnym smaku. Rośnie wzdłuż wybrzeży i na brzegach rzek, na krzewach o wyraźnym dymorfiźmie płciowym. Zjedzenie ich większej porcji może prowadzić do problemów żołądkowych.
Winogrona – małe, ciemne owocki, o słodkim smaku. Rosną w lasach, na pnących się pędach. Spożycie nawet małej dawki może prowadzić do wymiotów, a w najgorszym wypadku - śmierci.
Mirabelka  bardzo słodkie, pomarańczowe owoce, rosnące na drzewach w miejscach dobrze nasłonecznionych.  Przed zjedzeniem należy usunąć pestkę, gdyż zjedzenie jej grozi zatruciem pokarmowym.
Czarny bez drobne, czarne owoce o gorzko-kwaśnym smaku. Rosną na krzewach na obrzeżach lasów i pól. Kwitną na biało. Są silnie trujące i mogą wywoływać wymioty, biegunkę i zawroty głowy.
Dzika róża zwana także "psią różą", posiada unikalne, czerwone owoce o kwaskowatym smaku, zakończone małą koronką. Ich łodygi są kolczaste, a kwiaty jasno-różowe. Rośnie na krzewach, na obrzeżach lasów, nad strumieniami i w okolicach łąk. W małych ilościach pomaga z układem moczowym, jednak przy większych dawkach może okazać się szkodliwa.
Morwa  ma białe, słodkie, delikatne owoce. Rosną na drzewach przy polach, lasach i zaroślach. Spożycie większej ilości owoców może prowadzić do problemów z układem pokarmowym.
Jarzębina – czerwone owoce, o silnie toksycznych właściwościach. Rośnie na rozłożystych drzewach, nad rzekami i w zaroślach. Zjedzenie owoców może skutkować osłabieniem, wymiotami i biegunką.

W trakcie pisania...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz